Wycieczka klasy I c do Kielc

28.04.2022 r. uczniowie z klasy I c wraz z wychowawcą uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Zabawek i Magii Karmelu w Kielcach. Najmłodsi zobaczyli lalki z całego Świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną. Zafascynowani słuchali ciekawych historii o zabawkach, którymi bawiły się dawniej dzieci.

Dzieci odwiedziły też Manufakturę słodyczy Magia Karmelu. Odbyły się tam specjalnie dla nich warsztaty karmelowe, w trakcie których zobaczyły niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu – kolorowych cukierków i lizaków. Oczywiście nie obeszło się bez degustacji jeszcze ciepłych karmelków. Na koniec każde dziecko wykonało własnego lizaka i otrzymało pamiątkowy dyplom „Małego Karmelarza”.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do bawialni FlySky z czteropoziomową konstrukcją, trampolinami, zjeżdżalniami i wieloma zakamarkami do odkrycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu.

Anna Łokieć

08-05-2022, Zbigniew Maruszewski