Wycieczka uczniów z klasy 4 A i 4 C do Sandomierza

18 października 2022 r. uczniowie z klasy 4 a oraz 4 c wzięli udział w wycieczce do Sandomierza. Uczniowie wraz z przewodnikiem spacerowali po Starym Mieście, przeszli przez podziemną trasę turystyczną oraz podziwiali piękną panoramę miasta i okolic z tarasu widokowego XIV-wiecznej Bramy Opatowskiej. Podczas spaceru mogli dotknąć na szczęście olbrzymi krzemień pasiasty, z którego słynie Ziemia Sandomierska. Następnie, przechodząc przez Ucho Igielne – jedyną zachowaną furtę spośród dwóch kiedyś istniejących w systemie murów obronnych, udali się do wąwozów lessowych - Wąwozu Królowej Jadwigi oraz Wąwozu Staromiejskiego, które o tej porze roku są niezwykle malownicze i kolorowe. Najwięcej emocji wśród uczniów wzbudził rejs statkiem po Wiśle, podczas którego czwartoklasiści podziwiali przyrodę oraz zachwycającą panoramę Sandomierza. Na długo pozostanie w ich pamięci wizyta w zbrojowni, gdzie chłopcy mogli nie tylko obejrzeć, ale i przymierzyć zbroje rycerskie, a dziewczęta poczuć się jak renesansowe i barokowe księżniczki. Wycieczka do Sandomierza była lekcją historii i geografii, którą nasza młodzież z pewnością zapamięta na długo.

Barbara Piotrowicz

Zdjęcia - Anna Walas

Uczniowie siedzący na schodach na tle Ucha Igielnego

Panorama Sandomierza