Wycieczka w Bieszczady - klasa 1 b i 2 b

W dniach 18 i 19 maja 2023 roku uczniowie klas I b i II b wybrali się na wycieczkę w Bieszczady. Wyprawę rozpoczęła wizyta w Etnocentrum Ziemi Krościeńskiej. Jest to miejsce, w którym tradycja przenika się z nowoczesnością oraz prowadzone są żywe lekcje historii o tożsamości regionalnej. Tam uczniowie uczestniczyli w warsztatach podczas których samodzielnie wykonali maskotki. Kolejnym punktem wycieczki była zapora nad Soliną i przejazd najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce. Dzień zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawami na świeżym powietrzu. Jak Bieszczady to koniecznie Bieszczadzka Kolejka Leśna. To jedna z najsłynniejszych kolejek wąskotorowych w Polsce. Kursuje górskimi dolinami z Majdanu koło Cisnej w kierunku połonin do Przysłupia. Korzystając z pięknej pogody uczniowie odwiedzili Bacówkę PTTK pod Małą Rawką. Z Przełęczy Wyżniańskiej udali się utwardzoną drogą na około godzinny spacer. W jego trakcie podziwiali widoki m.in. na Tarnicę. Po wycieczce pozostały miłe wspomnienie i oczywiście zakupione pamiątki.

Wychowawcy klasy 1 b i 2 b

Zdjęcie grupowe – uczniowie w lesie

Grupa dzieci w wagoniku kolejki wąskotorowej

Grupa dzieci na tle zimowej panoramy Bieszczad