Wyniki konkursu historycznego „Życie i działalność Ignacego Jana Paderewskiego”

7 listopada 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Staszowie rozstrzygnięty został konkurs historyczny pt. „Życie i działalność Ignacego Jana Paderewskiego”. Celem konkursu było przybliżenie uczniom sylwetki Ignacego Jana Paderewskiego, zainteresowanie pięknem twórczości kompozytora, niezwykłym życiem i godną naśladowania postawą, a także popularyzowanie wiedzy historycznej dotyczącej roli patrona szkoły w odzyskaniu przez Polskę niepodległości, kształtowanie w młodzieży takich wartości, jak wolność i patriotyzm oraz kształcenie umiejętności pracy z różnymi źródłami historycznymi. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie i polegał na wykonaniu krzyżówki dotyczącej życia i działalności Ignacego Jana Paderewskiego na karcie formatu A3.

Komisja konkursowa w składzie: Beata Ptak, Anna Walas, Andrzej Rachoń i Agata Bazak uwzględniając podane w regulaminie kryteria, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zdobył Mikołaj Szcześniak z klasy V „a”, II miejsce otrzymał Dawid Chara z klasy VI „d”, III miejsce przyznano Patrycji Klimek z klasy V „d”.

Natomiast wyróżnienia otrzymały: Lena Golonka z klasy V d”, Karina Krowińska z klasy V „d” oraz Aleksandra Dul z klasy VIII „c”.

Dyplomy i nagrody wręczone zostaną w dniu 10 listopada 2022 r. podczas uroczystej akademii z okazji Święta Szkoły. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorzy konkursu: Beata Ptak, Anna Legawiec i Agata Bazak

09-11-2022, Zbigniew Maruszewski