Wyniki „Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Cypriana Kamila Norwida”

W środę, 3 listopada 2021 r. o godz. 12:30 w naszej szkole odbył się „Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Cypriana Kamila Norwida” zorganizowany przez mgr Agnieszkę Sałatę, mgr Annę Walas oraz mgr Barbarę Piotrowicz.

Celem konkursu było popularyzowanie twórczości polskiego poety, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz promowanie talentów recytatorskich.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas VII i VIII. Najlepiej zaprezentowały się uczennice z klasy VII a. Pierwsze miejsce zajęła Lena Siwonia, drugie – Weronika Wach, zaś trzecie Julia Kosik.

Laureatkom zostaną wręczone dyplomy i nagrody książkowe podczas akademii z okazji Święta Szkoły.

Barbara Piotrowicz

06-11-2021, Zbigniew Maruszewski