Wyróżnienia dla Nikoli z „Dwójki”

Nikola Świątek uczennica klasy VI „a” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Kartka wielkanocna do Papieża Franciszka”. Konkurs zorganizował Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Konkurs miał charakter indywidualny i skierowany został do dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych klas 1-3 oraz 4-7. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać pracę plastyczną zatytułowaną „Kartka świąteczna do Papieża Franciszka”. Opcjonalnie mogły się w niej znajdować życzenia świąteczne.

Do Instytutu w Krakowie na konkurs wpłynęło 2570 prac z całej Polski. Jury w trzech kategoriach wiekowych nagrodziło 12 oraz wyróżniło 19 prac, w tym pracę Nikoli Świątek ze Staszowa.

Warto zaznaczyć, iż jest to już kolejny sukces tej uczennicy. Nikola została także wyróżniona w archidiecezjalnym konkursie literackim pt. „Uśmiechnięty święty” inspirowanym postacią Ojca Maksymiliana Marii Kolbego (odpowiednik konkursu międzywojewódzkiego), zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi im. Pamięci Majdanka w Lublinie.

Agata Bazak

17-04-2018, Marek Poniewierka