XXI Wojewódzkie Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS

28 września 2018 r. w Strawczynie ( przy zalewie ) odbyły się XXI Wojewódzkie Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS o memoriał Zdzisława Stawiarza. Organizatorem zawodów był Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych. Zawody otworzył Jerzy Kula – Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Świętokrzyskiego Zrzeszenia LZS w Kielcach, a sędzią głównym był Wiesław Rożej – Prezes Świętokrzyskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w zawodach wystartowało 336 zawodników i zawodniczek. Naszą szkołę reprezentowała grupa 43 uczniów ( 30 dziewcząt i 13 chłopców). Już w pierwszym biegu dziewcząt z rocznika 2008 i młodszych wystąpiła liczna grupa zawodniczek z naszej szkoły, która rywalizowała na dystansie 800 m.

Po wspaniałym biegu i walce do ostatnich metrów II miejsce i tytuł Wicemistrzyni Województwa wywalczyła Nikola Bucka z klasy V A. Wysokie dziewiąte miejsce w tym biegu zajęła Zuzanna Bąk z klasy V B, a dziesiątą pozycję wywalczyła najmłodsza z naszych dziewcząt Weronika Wach z klasy IVA. W tej samej kategorii wiekowej, ale wśród chłopców II miejsce i srebrny medal „wybiegał" uczeń klasy IV C Paweł Zaliński. Wśród dziewcząt z rocznika 2006-2007 doskonale spisała się uczennica klasy VI B Alicja Arendarska. Wygrywając bieg na 800 m. uzyskała tytuł Mistrzyni Województwa. W kategorii chłopców z klas VII- VIII na dystansie 1500 m bardzo dobre czwarte miejsce wywalczył Fryderyk Sadłocha z klasy VIII A, a na miejscu piątym zawody ukończył Michał Markowski z klasy VIII C.W tej samej kategorii wiekowej dziewczęta rywalizowały na dystansie 1000 m. Z naszej szkoły najlepszą okazała się Agnieszka Wrona z klasy VIII A, która ukończyła bieg na bardzo dobrym dziewiątym miejscu. Najlepszy wynik wśród gimnazjalistów uzyskał Dawid Pluciński z klasy III D zajmując VI dekorowane miejsce.

Wszyscy startujący pokazali się z bardzo dobrej strony, ambitnie walczyli o jak najlepsze pozycje, zdobywając punkty dla szkoły. Opłaciła się walka do ostatnich sił, gdyż w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych sportowcy ze staszowskiej „Dwójki" zajęli III miejsce w województwie. Siedmioosobowa grupka uczniów klas III gimnazjum w klasyfikacji drużynowej sklasyfikowana została na VI miejscu.

Szkołę reprezentowali:

Kategoria dziewcząt rocznik 2008 i młodsze: Nikola Bucka, Zuzanna Bąk, Weronika Wach, Urszula Brocka, Martyna Witkowska, Carolina Ścisły, Julia Gaweł, Katarzyna Golonka, Julia Kosik, Aleksandra Dul, Antonina Nowak, Gabriela Cukierska, Matylda Baradziej, Alicja Fudalewska, Martyna Sośniak, Natalia Widanka, Natalia Wojciechowska, Maja Maciejko, Karolina Rogala, Zuzanna Kardaś.

Kategoria chłopców rocznik 2008 i młodsi: Paweł Zaliński, Jakub Kobiałka, Bartłomiej Samiec,
Kategoria dziewcząt rocznik 2007-2006: Alicja Arendarska, Sandra Zawada, Natalia Miska, Marika Maciejko, Natalia Dynak.
Kategoria chłopców rocznik 2007-2006: Krzysztof Pluciński, Karol Sawicki, Ernest Łukaszek, Bartosz Wyraz.
Kategoria dziewcząt rocznik 2005 -2004: Agnieszka Wrona, Martyna Łukaszek
Kategoria chłopców rocznik 2005 -2004: Fryderyk Sadłocha, Michał Markowski

Klasy III gimnazjum: Dawid Pluciński, Paulina Dziewierz, Agata Dziewierz, Marta Jędryka, Jakub Wieczorek, Michał Wieczorek, Mateusz Guła.
Najlepsze szkoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Po dekoracji i wspólnych fotografiach, zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Opiekunami podczas zawodów były panie: Bernadeta Wieczorek, Izabela Trela, Barbara Malinowska.

Autor: Bernadeta Wieczorek
foto: Bernadeta Wieczorek, Izabela Trela