Z Erasmusem+ do Belgii

W dniach 10 -15.12.2017 dwie nauczycielki z naszej szkoły: Justyna Szczepańska i Barbara Dorobek-Skórska uczestniczyły w pierwszej wizycie roboczej programu Erasmus+ pt: Zakodowane Legendy. Gospodarzem spotkania była belgijska szkoła Ecole Fondamentale Léon Maistriau w Jurbise w Belgii, która pełni rolę koordynatora projektu.

W spotkaniu wzięli również udział pozostali partnerzy z Czech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Grecji i Włoch.
Podczas spotkania dokonano prezentacji szkół partnerskich i przeprowadzono konkurs na logo projektu Erasmus+ Zakodowane Legendy. Zwycięskie pierwsze miejsce zdobyło logo z Włoch. Szkolni koordynatorzy ustalili harmonogram spotkań
i regulaminy wymian uczniowskich, jak również plan działań projektowych na najbliższe miesiące. Odbyło się również szkolenie pt: Jak uchronić studentów przed wpływem radykalizacji? Dodatkowo nauczycielka Justyna Szczepańska przedstawiła prezentację dobrej praktyki ze szkolenia z robotyki odbytego na Malcie w ramach projektu Erasmus Plus - "Mobilność kadry edukacji szkolnej" Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. W wolnym czasie grupa partnerska zwiedziła Brukselę i Mons, gdzie miała okazję uczestniczyć w jarmarkach świątecznych.

Autor: mgr Justyna Szczepańska

Więcej zdjęć >>