Zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia z języka angielskiego z elementami robotyki w klasie Vd w ramach Laboratorium Przyszłości

Klasa V d rozpoczęła udział w pionierskich zajęciach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia z języka angielskiego z elementami robotyki w Ramach Laboratorium Przyszłości. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Na pierwszych zajęciach uczniowie przygotowali pracownię robotyki w Sali 4a, poznali zestawy LEGO® Education SPIKE™ Essential. Całe środowisko programistyczne jest w języku angielskim , który jest językiem programowania i kluczem do sukcesu w branży IT. Zajęcia prowadzi mgr Justyna Szczepańska – anglistka i pasjonatka robotyki przeszkolona przez certyfikowanych trenerów Akademii LEGO® Education.

Justyna Szczepańska

13-09-2022, Zbigniew Maruszewski