ZAKODOWANE LEGENDY - WARSZTATY

2 lutego 2018 roku odbyły się warsztaty językowo-kulturowe związane z realizacją projektu Erasmus+ Coded Legends. Warsztaty zorganizowały mgr Justyna Szczepańska, koordynator projektu Erasmus+ oraz mgr Barbara Piotrowicz, trener Prezi i członek zespołu Erasmus+.

Celem spotkania była realizacja działania A5 - warsztaty dotyczące zastosowania aplikacji Prezi oraz utworzenie listy legend w siedmiu kategoriach: mityczne stwory, bohaterowie, historia miłosna, zwierzęta, zbrodnia nie popłaca, jak powstało moje miasto, krew gęstsza od wody.

W realizację działania włączyły się klasy: IVd, Vc i VIb. Uczniowie tych klas wzięli udział w szkoleniu Prezi zorganizowanym przez panią
mgr Barbarę Piotrowicz.

Finalnym produktem szkolenia były ciekawe prezentacje dotyczące wyżej wspomnianych kategorii. Uczniowie przedstawili legendy:
„Poznańskie koziołki”, „Złota kaczka”, „Lech, Czech i Rus” jak również lokalne legendy o powstaniu Staszowa.

Wszystkie prezentacje zostały umieszczone na stronie
https://codedlegendserasmus.weebly.com/prezi.html oraz portalu eTwinning.

Autor: mgr Justyna Szczepańska

Więcej zdjęć >>