ZAKODOWANE LEGENDY Z WIZYTĄ NA ANGIELSKIEJ HERBACIE W YORKSHIRE

W dniach 2-8 lutego 2019 r. koordynator projektu Erasmus+ „Zakodowane Legendy” pani Justyna Szczepańska oraz nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pani Nina Madyńska -Poniewierka udały się z wizytą roboczą do angielskiej szkoły partnerskiej w Heaton Avenue School w Yorkshire. W spotkaniu wzięli również udział reprezentanci ze szkół z Hiszpanii, Belgii, Czech, Włoch i Grecji.

Celem wizyty było podsumowanie działań projektowych od listopada do lutego 2019 i udział w szkoleniu ” Jak technologia może wspierać rozwój uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. Dodatkowo nauczyciele z szkół partnerskich uczestniczyli w serii lekcji otwartych, przeprowadzili swoje lekcje wśród uczniów angielskiej szkoły i zorganizowali stoiska promujące swoje kraje w ramach działania Global Village. Polska drużyna przeprowadziła lekcję o Smoku Wawelskim i zorganizowała konkurs na najładniejszego smoka wykonanego z origami. Wieczorem podczas spotkania z rodzicami częstowano polskimi krówkami i ptasim mleczkiem.

Wielką atrakcją było spotkanie na tradycyjnym angielskim podwieczorku z Sekretarzem Królowej Elżbiety II oraz burmistrzem Kirkless. Podczas spotkania reprezentantki staszowskiej „Dwójki” wręczyły upominki od Burmistrza Gminy Staszów i opowiedziały o swojej szkole i pracy w projekcie Erasmus+. Spotkanie nie miało charakteru politycznego i unikano tematu związanego z Brexitem.Sekretarz jej królewskiej mości opowiadał zgromadzonym o codziennej pracy z monarchą i innymi członkami rodziny królewskiej.

Angielska szkoła Heaton Avenue School imponuje doskonałą organizacją pracy i poziomem nauczania. Szczególne wrażenie wywarły na nas eleganckie mundurki i ciekawy system ochrony i rejestracji obcych osób odwiedzających budynek szkoły.

Do szkoły w Heaton uczęszcza kilkoro dzieci z polskich rodzin. Świetnie radzą sobie z nauką i porozumiewaniem się w języku angielskim. Dzieci są muzykalne, śmiałe, maja duże poczucie rytmu i grają główne role w przedstawieniach szkolnych.

Autor: mgr Justyna Szczepańska

Więcej zdjęć >>