Zakończenie programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”

W piątek 16 grudnia ubiegłego roku zorganizowano w Publicznym Gimnazjum nr 2 uroczyste podsumowanie programu „bezpieczna i przyjazna szkoła”. Była to degustacja zdrowych potraw i przekąsek przygotowanych przez uczniów pod nadzorem nauczycieli. Dyrektor szkoły w krótkim wystąpieniu podsumował realizację projektu, a 54 uczniom zaangażowanym w zadania projektowe wręczył specjalne certyfikaty. Jan Gromniak podkreślił walory edukacyjne programu, podziękował pomysłodawcom i koordynatorom projektu oraz nauczycielom i uczniom bezpośrednio uczestniczącym w konkretnych działaniach oraz docenił fakt, że szkoła wzbogaciła się w tzw. majątek trwały, czyli sprzęt, który był wykorzystany do realizacji poszczególnych punktów projektu. Ponieważ w celach projektu było bezpieczne wykorzystanie multimediów, uczniowie zostali też zapoznani z zasadami korzystania z tego typu urządzeń. Zakupiony nowy sprzęt w przyszłości może być łatwo wykorzystywany przez uczniów i nauczycieli, gdyż jest zdeponowany w szkolnej bibliotece i będzie wypożyczany na życzenie. Aparat fotograficzny, dyktafony, kamera, komputer dają nowe możliwości uczniom i nauczycielom.

Gośćmi tego spotkania byli niepełnosprawni członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Staszowie. Na stole „królowały” kolorowe kanapki , świeże i suszone owoce, warzywa, soki z tzw. pierwszego tłoczenia, sałatki. Przebojem były jednak smoothie, czyli świeżo wyciskane soki warzywne lub warzywno-owocowe. Nie tylko wszyscy uczniowie gimnazjalni, główni beneficjenci projektu skorzystali z poczęstunku, również uczniowie szkoły podstawowej zostali zaproszeni. Było to wydarzenie, które na pewno pozostanie w pamięci uczniów i zostanie zapisane na kartach szkolnej kroniki, bowiem udowadnia, iż staszowska „Dwójka” jest bezpieczną i przyjazną szkołą.

Autor: Elżbieta Szymańska

Więcej zdjęć >>