Zakończenie projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

W roku szkolnym 2020/2021 klasa II a brała udział w realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” Edycja II ekologiczna.

Celem projektu było rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Uczniowie realizowali zadania zawarte w III modułach projektu na podstawie wybranych lektur : Danuta Parlak „Kapelusz Pani Wrony”, Tove Jansson „Zima Muminków”, Łukasz Wierzbicki „Afryka Kazika”. Była to wspaniała przygoda czytelnicza zachęcająca do przyjaźni z książkami. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu.

Uczniowie klasy II a

Wychowawca Edyta Brożyna