Zbieraliśmy środki opatrunkowe w ramach akcji „Opatrunek na ratunek”

95. Światowy Tydzień Misyjny, który trwał w dniach od 24 do 30 października br. był sposobnością w naszej szkole, aby czynnie włączyć się w dzieło pomocy misjom i kształtować ideę wolontariatu wśród dzieci i młodzieży. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie, w tym Koło Misyjne, Koło Caritas i Sekcja Wolontariatu Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w akcji charytatywnej pt. „Opatrunek na ratunek”, zorganizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemtoris Missio w Poznaniu.

Młodzi wolontariusze zbierali materiały opatrunkowe takie jak: bandaże zwykłe i elastyczne, plastry, kompresy, gazy opatrunkowe, rękawiczki jednorazowe oraz nici chirurgiczne. Zebrane materiały przekazane zostały do w/w fundacji, a stamtąd przesłane jako pomoc dla szpitali w Afryce, w których pracują polscy misjonarze, lekarze i pielęgniarki oraz świecy wolontariusze.

Podsumowując akcję warto na koniec przytoczyć słowa kard. Luisa Antonio Tagle, prefekta Kongregacji Ewangelizacji Narodów, który powiedział: „Nie możemy zatrzymać dla siebie spotkania z Bogiem, który dotknął naszych serc i który dokonał cudownych dzieł. Jak Apostołowie, dzielmy się miłością, której doświadczyliśmy. To, co otrzymaliśmy od Boga, jest darem dla innych. A im bardziej się tym dzielimy, tym bardziej wzrasta nasza wiara. Misjonarze są inspirowani przez miłość Boga, aby zostawić siebie, swoje lęki, aby dotrzeć do wszystkich narodów. Z podstawowego powodu – wdzięczności. Są ludźmi wdzięcznymi”.

Dziękujemy Rodzicom i Opiekunom za uwrażliwianie dzieci na drugiego człowieka oraz za kształtowanie ich prawych charakterów. Mamy nadzieję, iż uczestnicy akcji „Opatrunek na ratunek” są w pełni świadomi tego, że niesienie pomocy innym jest również sprawianiem radości samemu sobie. Doceniamy wszystkich, którzy podzielili się dobrem z najbardziej potrzebującymi w dalekiej Afryce.

Akcję pt. „Opatrunek na ratunek” na terenie szkoły koordynowały: Anna Dziewięcka-Fortuna, Elżbieta Pizur i Agata Bazak.

Agata Bazak

02-11-2021, Zbigniew Maruszewski