"Zielona Szkoła" w Krynicy-Zdrój

Zielona szkoła to jest to!!!

Wokół pięknie i zielono więc czas wyruszyć na zieloną szkołę! Klasy Ib i IIb wyruszyły w tym roku w kierunku Krynicy – Zdrój. Po drodze odwiedziliśmy „Skamieniałe miasto” – rezerwat przyrody i muzeum przyrodnicze w Ciężkowicach. Pięciodniowy pobyt w Krynicy minął bardzo szybko. Każdego dnia nowe wyzwania i przygody: Góra Parkowa i rajskie ślizgawki, wyprawa na Jaworzynę Krynicką, centrum Krynicy i oczywiście pijalnie wód mineralnych ( niestety wody lecznicze nie wszystkim smakowały…). Odwiedziliśmy również jednostki które pilnują bezpieczeństwa ludzi w górach a więc GOPR, straż pożarną i oczywiście komendę policji. Krynica – Zdrój to ciekawe miejsce i piękne miejsce: deptak, zabytkowe budynki, uzdrowisko, grająca fontanna i oczywiście najlepsze lody, odwiedziliśmy również Muzeum Zabawek. Nie zabrakło też dyskoteki i wielu spotkań z ciekawymi ludźmi. W drodze powrotnej zwiedziliśmy pasiekę „Barć” w Kamiannej, próbowaliśmy najlepszego miodu na świecie i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z życia pszczół. Teraz pozostały wspomnienia i oczekiwanie na następną zieloną szkołę.

Uczniowie klas I b i II b

Foto: Edyta Brożyna