Zielona Szkoła w Wiśle

Szkoła, szkoła ale jaka? - zielona!

Od 14 do 18 maja 2018roku uczniowie klasy II b wybrali się na kolejną już swoją zieloną szkołę – tym razem do Wisły. Wyruszając mieli do odwiedzenia kilka ważnych miejsc na mapie Polski związanych z Janem Pawłem II. Każdy chyba wie kim był ten człowiek i dlaczego warto odwiedzić miejsca związane z jego życiem. A były to: Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska i oczywiście Wadowice.

Miejscem docelowym była Wisła gdzie swój początek ma nasza największa rzeka i oczywiście miejsce z którego pochodzi Adam Małysz. Zielona szkoła jak sama nazwa wskazuje to...szkoła a więc nauka. Nauka geografii, kultury,języka,rachunków, kaligrafii tak jak to było w początkach XIX wieku w pierwszej szkole w Wiśle i oczywiście pisanie gęsim piórem. Dużo wiadomości przyniosły uczniom wizyty w Leśnym Parku niespodzianek w Ustroniu, Kurnej chacie, Leśnym Ośrodku Edukacji Leśnej i Muzeum Motyli. Bardzo ciekawe okazało się spotkanie z bohaterami bajek dla dzieci w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej i wycieczka do Cieszyna a nawet za granicę naszego kraju do czeskiego Cieszyna. Był czas na naukę, zabawę i odpoczynek. Taka szkoła to jest szkoła!!!

Uczniowie klasy II b

Foto: Edyta Brożyna