Zielona Szkoła w Wiśle

W dniach 27-31 maja uczniowie kl. II d wraz z wychowawczynią Izabelą Sochą i rodzicami byli na zielonej szkole w Wiśle.
Podczas 5-dniowego pobytu mieliśmy okazję wziąć udział w wielu ciekawych atrakcjach. W Chlebowej Chacie w Brennej braliśmy udział w warsztatach, podczas których zapoznaliśmy się z dawnymi maszynami rolniczymi, uczestniczyliśmy w prelekcji poświęconej pszczołom, wypiekaliśmy własnoręcznie przygotowane podpłomyki, degustowaliśmy swojski chleb z miodem, smalcem i masłem. Spacerując po Leśnym Parku Niespodzianek karmiliśmy zwierzęta, które jadły nam z rąk i chętnie pozowały do zdjęć. Widzieliśmy również pokaz ptaków drapieżnych. Zażyliśmy także odrobiny luksusu, spędzając czas w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski. Nie zabrakło również pieszych wycieczek, pokonywania własnych słabości oraz zdobywania nowych informacji na temat przyrody Beskidu Śląskiego. Był czas na zakup ciekawych pamiątek.
Spędziliśmy niezapomniane, pełne wrażeń i przygód dni, podczas których odpoczywaliśmy, zwiedzaliśmy, poznawaliśmy kulturę i przyrodę beskidzką.
Autor tekstu: Izabela Socha
Autor zdjęć: Arleta Nawrot-Kowalik