Zwiedzamy stolicę - wycieczka do Warszawy - klasy 7 A, 6 B i 6 D

„Cudze chwalicie, swego nie znacie.” Aby dawne przysłowie nie stało się aktualną prawdą, w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie została zorganizowana wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VII a, VI b i VI d.

Rozpoczęliśmy zwiedzanie od wizyty w Centrum Nauki Kopernik - miejscu, które zamienia odwiedzających w badaczy i odkrywców. Każdy z uczestników samodzielnie mógł przeprowadzić doświadczenia i odkryć tajemnice natury. Następnie przejechaliśmy metrem (była to dla wszystkich pełna emocji przejażdżka) do kolejnego miejsca, ważnego na mapie stolicy – Muzeum Powstania Warszawskiego. Wizytę w tym niezwykłym muzeum uczniowie zapamiętają na długo, mogli bowiem zapoznać się z historią tego bohaterskiego powstańczego zrywu. Piękna pogoda sprawiła, że kolejny punkt naszej wycieczki był niezwykle przyjemny. W towarzystwie pani przewodnik spacerowaliśmy wśród warszawskich zabytków. Słuchając niezwykle interesujących opowieści oglądaliśmy Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Barbakan i mury miejskie, pomnik Małego Powstańca. W zapadającym zmroku podziwialiśmy pięknie oświetlone Krakowskie Przedmieście, a na nim m.in. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol. Na koniec byliśmy świadkami niezwykle wzruszającej zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza przy Ogrodzie Saskim. Wycieczka ta na długo pozostanie w naszych wspomnieniach i zapewne jeszcze nie raz tu wrócimy.

Renata Janeczko

Zdjęcia: Rafał Konat

Czterech chłopców w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Trzej chłopcy na tle samochodu ekspozycyjnego w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie