Konkurs kulinarny ,, Śniadanie Mistrza"

Koniec maja i początek czerwca to w PSP Nr 2 w Staszowie czas podsumowań. Takim podsumowaniem w ramach programu ,, Trzymaj Formę" jest konkurs kulinarny ,, Śniadanie Mistrza". Konkurs odbył się już po raz dziewiąty i wzięło w nim udział 58 uczniów naszej szkoły, podzielonych na 14 drużyn. Konkurs ma na celu promocję zdrowego odżywiania się i zachęcanie do spożywania warzyw i owoców. W ciągu roku szkolnego uczniowie biorący udział w programie prozdrowotnym ,, Trzymaj Formę" zdobywają wiedzę na temat zbilansowanej diety, aktywności fizycznej i odpowiedniej interpretacji etykiet znajdujących się na artykułach spożywczych. Na koniec roku szkolnego każdy chętny może sprawdzić swoje wiadomości o zdrowym stylu życia biorąc udział w konkursach. Konkursie on-line odpowiadając na 40 pytań w trzech etapach lub przygotowując potrawy z kolegami na konkurs kulinarny.
Diana Misiaczyńska zajeła II miejsce w powiecie w ,,Konkursie o zdrowym stylu życia" on-line, a, najlepsze drużyny w konkursie kulinarnym ,, Śniadanie Mistrza" to:
Szkoła Podstawowa:
I miejsce drużyna z klasy VII B
II miejsce drużyna z klasy V C dziewczęta
III miejsce drużyna z klasy V C chłopcy i drużyna z VI A dziewczęta
Klasy gimnazjalne:
I miejsce drużyna z klasy III D
II miejsce drużyna z klasy III C
III miejsce drużyna z klasy III A/B
Szczególne wyróżnienie otrzymała drużyna chłopców z klasy III C/D
Nagrody za najlepsze potrawy z warzyw otrzymali następujący uczniowie:
Maja Jakubczyk z VII B
Julia Gąszczyk z VI A
Julia Pokora z VI A
Jakub Kondek z V C
Jakub Pawlęga z V C
Oliwia Chmiel z III D gim.
Klaudia Klimek z III C gim.
Potrawy oceniane były przez profesjonalne jury: pracownice Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Staszowie, zajmujące się promocją zdrowia. Jury było zaskoczone wysokim poziomem przygotowanych przez uczniów potraw oraz wiedzą, jaką posiadają nasi uczniowie na temat zdrowego odżywiania się.
Wszystkie potrawy przygotowane na konkurs możecie obejrzeć w galerii zdjęć.
Konkursy przygotowała i nadzorowała pani Barbara Malinowska, szkolny koordynator programu prozdrowotnego ,,Trzymaj Formę".
Więcej zdjęć >>
10-06-2019, Marek Poniewierka