Mikołajkowy Maraton Tańca

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Staszowie im. I.J.Paderewskiego odbył się mikołajkowy maraton tańca dla dziewcząt z klas IV – VIII i III gim. Maraton został zorganizowany w ramach realizowanego przez szkołę programu prozdrowotnego ,,Trzymaj Formę”.

Dziewczęta w strojach mikołaja przez 60 minut, bez przerwy, tańczyły do muzyki disco. Każda uczestniczka maratonu, która tańczyła przez godzinę bez zatrzymywania się otrzymała pamiątkowy certyfikat. Podczas tańca odbywało się również głosowanie 12 jurorów, którzy wybrali najbardziej roztańczoną uczestniczkę maratonu. Została nią uczennica z klasy V C, Natalia Widanka uzyskując 8 pkt. na 12 możliwych do zdobycia. Natalia otrzymała z rąk dyrektora szkoły pana dr Dariusza Kubalskiego puchar i certyfikat oraz wyrazy uznania. Wszystkie dziewczęta potraktowały maraton jako wyzwanie sportowe i walczyły ze zmęczeniem do ostatniej minuty tańca. Podczas maratonu żadna z dziewcząt nie odpadła i wszystkie otrzymały certyfikaty oraz szóstki z WF-u i pochawły. Mimo dużego zmęczenia dziewczęta były bardzo zadowolone, że są w dobrej formie i podołały wyzwaniu. Uczestniczki maratonu wiedzą, jak bardzo ważny jest ruch w okresie dojrzewania i chętnie uczestniczą w różnych formach aktywności fizycznej.

Uczestniczkom maratonu życzymy podejmowania i realizacji dalszych wyzwań rekreacyjno-sportowych oraz zachęcamy innych uczniów do udziału w życiu sportowym szkoły.

Pomysłodawcą i realizatorem maratonu była pani mgr Barbara Malinowska – szkolny koordynator programu prozdrowotnego ,,Trzymaj Formę”.

Uczestniczki maratonu: Zuzanna Żukowska, Weronika Bednarska, Julia Pokora, Wiktoria Adamus, Amelia Nowicka, Gabriela Pękala, Oliwia Maruszewska, Daria Garczewska, Marika Maciejko, Sandra Zawada, Katarzyna Golonka, Julia Walczyk, Nikola Paluch, Wiktoria Figacz, Oliwa Żal, Carolina Ścisły, Natalia Widanka, Maja Maciejko.

Zapraszamy za rok!

Autor i foto: Barbara Malinowska