Palcem po mapie z III b

Ludzie od zawsze podróżują i zwiedzają różne zakątki świata. Poznają wiele ciekawych miejsc, zwiedzają zabytki, podziwiają krajobrazy. Taka ciekawość świata rozwija się już od najmłodszych lat. Uczniowie klasy III b w ramach realizacji programu turystycznego „Poznaj swój kraj” starają się poznać interesujące i ciekawe miejsca w naszym kraju. Wiadomo, że nie mogą pojechać tam na wycieczkę ale może kiedyś będą mogli spełnić swoje marzenia i zobaczyć te miejsca na własne oczy. Tymczasem bardzo chętnie pracują na zajęciach z mapami, wyszukują informacje w internecie. Bardzo ciekawą formą poznawania Polski jest akcja WSIP pod hasłem „Wielka Mapa Polski” polegająca na wymianie pocztówkowej z klasami z różnych zakątków naszego kraju. Każdego dnia z niecierpliwością uczniowie czekają na nowe kartki (wszyscy nauczyli się je poprawnie adresować i pisać). Polska to przepiękny kraj, mamy morze, góry, jeziora i lasy więc warto … „Poznać swój kraj”.

Uczniowie kl. III b

Foto: Edyta Brożyna