VIII Młodzieżowe Zawody Lekkoatletyczne

Dnia 07.06.2018 r. w Staszowie odbyły się VIII Młodzieżowe Zawody Lekkoatletyczne zorganizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Staszów oraz Miejsko - Gminne Zrzeszenie LZS w Staszowie. Zmagania sportowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 Licznie zgromadzeni młodzi lekkoatleci rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, 300 m, 600 m i 1000 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. W zawodach wzięło udział 7 szkół z terenu naszej gminy: Szkoła Podstawowa nr 2 w Staszowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Staszowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Staszowie, Szkoła Podstawowa w Czajkowie, Szkoła Podstawowa w Mostkach, Szkoła Podstawowa w Kurozwękach, oraz Szkoła Podstawowa w Koniemłotach. Miejsca na podium ze staszowskiej „Dwójki" wywalczyli: Karol Sawicki II miejsce w rzucie piłeczką palantową, Marika Maciejko brązowy medal w skoku w dal, Alicja Arendarska wybiegała srebro na dystansie 300 m.
Uczniowie z rocznika 2007-2008 wystąpili w składzie: Nikola Bucka, Martyna Witkowska, Sylwia Karaś, Antonina Nowak, Sandra Zawada, Marika Maciejko, Zuzanna Bąk, Paulina Sikora, Maria Plucińska, Rzepa Karol, Jan Blicharz, Piotr Czerwiec, Eryk Sobczyk, Wyraz Bartosz, Błażej Kawalec, Bartosz Szyszkowski, Szymon Stojek, Szymon Skład, Jacek Kiełtucki, Karol Sawicki.
Uczniowie z rocznika 2005-2006 wystąpili w składzie: Alicja Arendarska, Iga Zając, Amelia Sztuk, Maciej Guła, Krzysztof Pluciński, Adam Jaworski. Opiekunami podczas zawodów były panie: Bernadeta Wieczorek, Barbara Malinowska, Iwona Szercer.
Autor: Bernadeta Wieczorek

Zdjęcie użytkownika Co słychać w