Zajęcia z robotami Dash oraz z zestawami iPadów firmy Apple

Sektor gospodarki cyfrowej rozwija się obecnie najszybciej na świecie. Szacuję się, że w najbliższej przyszłości rynek pracy będzie potrzebował setki tysięcy programistów. Celem naszej szkoły jest jak najwcześniej zainteresować dzieci i młodzież pasją kodowania, aby stała się ona kluczem do sukcesu. Program Erasmus+ Zakodowane Legendy i przyznane na niego dofinansowanie pozwolił na zakup dwóch robotów Dash oraz zestawu iPadów firmy Apple za kwotę sześciu tysięcy złotych. Zakupiony sprzęt umożliwił rozpoczęcie bezpłatnych zajęć z robotyki, które cyklicznie prowadzi pani mgr Justyna Szczepańska-koordynator projektu Erasmus+.
W pilotażowych zajęciach biorą udział uczniowie klas : Ia, Ic oraz IIIc. Podczas zajęć uczniowie poznają tajniki kodowania stosując programy Go i Blockly, które zostały utworzone z myślą o robotach Dash. Tworzenie prostych programów wpływa na możliwości poznawcze uczniów, kreatywność i myślenie logiczne. Uczniowie otrzymują dodatkowe wparcie na lekcjach informatyki prowadzanych przez pana mgr Marka Poniewierkę, który cyklicznie pracuje z programem Scratch. Wszystkie te działania pozwolą w przyszłości zakupić bardziej skomplikowane roboty Lego Mindstorms.

Autor: Justyna Szczepańska

18-03-2018, Marek Poniewierka